Badanie to skierowane jest do osób pełnoletnich, które przynajmniej jednokrotnie w swoim życiu używały jakiejś substancji psychodelicznej (np. grzyby psylocybinowe, LSD, DMT, Ayahuasca, meskalina, MDMA, 2C-B, ketamina).


Celem tego badania jest poszerzenie wiedzy na temat używania psychodelików (substancji psychodelicznych lub halucynogennych) w Polsce, w tym strategii ograniczania negatywnych konsekwencji związanych z używaniem tych substancji. Uzyskane dane przyczynią się do opracowania działań edukacyjnych, profilaktycznych i redukcji szkód, które będą dopasowane do potrzeb i doświadczeń osób używających psychodelików. Dodatkowo, w ramach tego badania przeprowadzona zostanie adaptacja kilku głównych narzędzi pomiarowych, co podniesie jakość przyszłych badań nad psychodelikami w naszym kraju.

Zebranie danych od jak najliczniejszej grupy osób pozwoli nam na wykonanie rzetelnych analiz, dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w poniższej ankiecie.


Udział w badaniu jest w pełni anonimowy – gwarantujemy, że udzielone informacje pozostaną poufne, przez co w żaden sposób nie będzie można powiązać ich z Twoją osobą. Nie zbieramy również adresów IP urządzenia, na którym wypełniasz ankietę. Uczestnictwo w badaniu jest dobrowolne – możesz się z niego wycofać na każdym etapie, bez podania przyczyny swojej decyzji i bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji.

Wypełnienie ankiety zajmuje około 20-30 minut.

Jest to badanie naukowe – prosimy o udzielanie jedynie szczerych, zgodnych z prawdą odpowiedzi.

Jeśli zdarzyło Ci się, że pominąłeś(aś) lub chciał(a)byś zmienić odpowiedź na któreś z pytań, możesz wrócić do niego za pomocą zielonego przycisku „Wstecz” na dole ankiety.


Badanie to jest częścią projektu naukowego „Psychodeliki nad Wisłą”, realizowanego przez Zespół badaczy z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, przy wsparciu finansowym Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025. W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu mailowego z kierownikiem tego projektu, Jakubem Greniem (jgren@ipin.edu.pl).

Question Title

Czy potwierdzasz, że zapoznałeś(aś) się z opisem badania i wyrażasz zgodę na wzięcie w nim udziału?

 
5% of survey complete.

T